קבלן רשום

קבלן מוכר 


קבלן מוכר ומבוסס יש ביכולתו להתמודד במכרזים של משרדי הממשלה בתחום הבינוי. מעבר לכך, סיווג הקבלן משפיע רבות על העבודות עליהן יוכל להתמודד. בהתאם, בין אם אתם קבלנים העוסקים בתנופת הבנייה בארץ, מעסיקים כוח אדם או ספקי שירות – רצוי שתיישמו מספר הנחיות שיהפכו אתכם לקבלנים מוכרים.

 

קבלן מוכר – דגשים חשובים

קבלן הגון המעוניין לעסוק בתחום הבנייה המורכב, עליו לקחת בחשבון כי ישנן דרישות מקדימות לכך. בואו נעבור בקצרה מה יש לעשות על מנת שקבלן יחשב כקבלן מוכר.

 

הגשת מועמדות למכרזים – חשוב להתחיל ולציין כי קבלן מוכר הוא קבלן שזכאי לגשת למכרזים ובהתאם, ולבצע עבודות בנייה עבור משרדי הממשלה. רישום בפנקס הקבלנים (כלומר – רישיון קבלן) מאפשר הגשת מועמדות למכרזים עירוניים. עבודה על פרויקטים עירוניים, לצד אלו הממשלתיים, מאפשרת מגוון עבודות רב יותר ובהתאם לכך – גם רווחה כלכלית ועסקית רבה יותר.

 

סיווג קבלנים – ישנן דרכים רבות לבדוק האם קבלן עומד בתנאי הרישום בפנקס הקבלנים, ואחד מהם הוא הסיווג אותו קיבל. למה הכוונה? בין אם מדובר בענף הבנייה או התשתיות, בכל ענף ישנם 5 סוגי סיווג שונים וכל אחד מהם מגדיר את ההיקף הכספי במסגרתו הקבלן יכול לעבוד: הסיווג הראשון מצביע על הרף הכספי הנמוך ביותר בעוד שהחמישי מצביע על הרף הגבוה ביותר. דרגות הסיווג נקבעות, לרוב, בהתאם לוותק של הקבלן הרשום וככל שהוא יצבור וותק רב יותר – היקף העבודה והסיווג שלו יגדל בהתאם.  

 

קבלת רישיון כקבלן – לצד הסיווג, עבודה כקבלן דורשת גם קבלת רישיון עבודה. כיצד ניתן לבצע זאת? בין אם אתם קבלני כוח אדם, קבלני שירות או קבלני בנייה – ישנם תנאי סף להגשת בקשה לרישיון ולרישום הכוללים, למשל, וותק בתחום. בהמשך, קבלנים אלו ידרשו להציג תצהיר המעיד על היעדר עבר פלילי, קנסות או תביעות אזרחיות.

 

שובל קומא – קבלן מוכר ומקצועי

מתכננים לבנות וזקוקים לעין עיצובית ויד מכוונת לאורכו של התהליך? שובל קומא הוא קבלן רשום בפנקס הקבלנים ובעל וותק רב – ניסיון המצביע על סמכויות וידע שיתרמו לכם רבות.

רוצה להיות קבלן רשום? אנחנו הכתובת!מאמרים  בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל