קבלן רשום

סיווג קבלנים 


עבודתם של קבלנים היא מורכבת בהרבה ממה שנדמה, ודורשת עמידה בתנאים רבים. תנאים אלו מאפשרים רישום בפנקס הקבלנים ואף מסמנים את יכולות העבודה, היקף הכספים בהם רשאי הקבלן לעבוד ובאיזה ענף – ראשי או משני – עליו לעסוק. בהתאם לכל זאת, גם הרווחים הכספיים שנובעים מכך. בהתאם, סיווג קבלנים מצביע באופן ישיר על השאלה האם קבלן מסוים נחשב קבלן מוכר ומה היקף העבודה שלו. 

 

סיווג קבלנים ורישומם

מחפשים אחר קבלן אך אינכם בטוחים האם מדובר בקבלן הגון ומוכר? רצוי לבדוק האם הוא רשום בפנקס הקבלנים. בדיקה זו אף תפרט לכם על היקף העבודה של הקבלן והכי חשוב – על הסיווג הקבלני שהוא קיבל. למה הכוונה? סיווג קבלני מצביע על אפשרותו של הקבלן לגשת למכרזים, על ההיקפים הכספיים בהם הוא עובד ועוד פרטים חשובים אחרים שרלוונטיים עבורכם בבואכם לרכוש דירה או בית מקבלן.

 

  • סוגי סיווגים קבלניים

תנאי הסיווג והחלוקה שלהם לרמות שונות נקבעות בהתאם לתקנות רישום הקבלנים. חשוב לציין שבכל ענף בארץ, בין אם מדובר בענף הבנייה, ענף כוח אדם, או ענף התשתיות והפיתוח, ישנם 5 דרגות סיווג עבור קבלן רשום בפנקס הקבלנים. כל רמת סיווג מצביעה על היקף כספי בו הקבלן רשאי לעבוד.

 

  • כיצד מעלים סיווג קבלני

ישנם, כאמור 5 סוגי סיווג קבלני. העלייה בין סיווג לסיווג משתנה ועולה באופן מדורג, ותלויה, בין השאר, בניסיון אותו הקבלן צובר. לרוב, כאשר קבלן מעוניין להגיש בקשה לעלות שלב בסיווג שלו, עליו לפנות לרשם הקבלנים בתום שנה לאחר קבלת אישור הסיווג הקודם שלו. כמובן שישנם מקרים יוצאי דופן, ובהם תאושר בקשת הסיווג באופן חריג ושונה מתנאים אלו תמורת תשלום ערבות.

 

 

 

רוצה להיות קבלן רשום? אנחנו הכתובת!מאמרים  בנושא

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל